İletişim Hattı +90 (264) 418 84 85
Haberler

BAŞKAN BAYRAKTARDAN BANKALARA ''DAHA DUYARLI VE YAPICI OLALIM'' ÇAĞRISI.

  • 29.07.2022
  • akyazitso

Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bayraktar Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs en etkin olduğu dönemlerde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve 365 Oda ve Borsa  tarafından finanse edilen Nefes Kredileri  İlçemizde başarılı bir şekilde yürütülerek kredinin üreticiye ve tacire ulaşmasında başarılı bir aracı oldu. Bu sebepten dolayı  İlçemizde hizmet veren tüm bankalara teşekkür ederim ifadelerinde bulundu.

Fakat son minvalde banka kredilerine ulaşmak zorlaştı. Türkiye’nin her il ve ilçesinden bankalara yönelik şikâyetler artıyor. Firmaların kredi talepleri karşılanmıyor veya çok yüksek maliyetler çıkarılıyor.

Bayraktar Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı tedbirler kapsamında KGF’nin kefalet kapasitesi 250 milyar lira artırıldığını ifade etmesine rağmen ihtiyacı olan üyelerin bankalar yapmış oldukları müracaatlarda limit bitti diyerek başvurusu dahi alınmadan geri çevrildiğini üyelerimizden gelen şikayetler doğrultusunda duyar olduk.

Bayraktar maalesef ki bu durum ilçemize has bir durum değil. 81 ilden Oda ve Borsalarımıza gelen şikayetler bu kredilerin bankalar tarafından finansman sıkıntısı çeken firmalarımıza ulaştırılmasında sıkıntılar yaşandığını gösteriyor.

Şirketler koronavirüsten olumsuz etkilenen firmalarımızın değil de, kredibilitesi yüksek büyük firmalara kredi kullandırıldığı yönünde ki şikayetler mevcut.

Başkan Bayraktar bankalara tekrar seslenerek Ülkeye katma değer sağlayan üreticimiz ve sanayicimiz ticaret erbaplarımız ile hepimiz aynı gemide yol alıyoruz. Zor dönemden geçiyoruz bu nedenle sizlere başvuru yapan üyelerimiz ve ticaret erbaplarımızın değerlendirmelerini başvuru yapanın lehinde sonuçlanması,İlçe ekonomisine, İl ve Ülke ekonomisine katkı sunacağını düşünerek burdan  bankalara çağrıda bulunarak daha hassas ve duyarlı olmanız hepimizi memnun edecektir ifadelerinde bulundu.

  • BAŞKAN BAYRAKTARDAN BANKALARA ''DAHA DUYARLI VE YAPICI OLALIM'' ÇAĞRISI.

Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç