İletişim Hattı +90 (264) 418 84 85
Haberler

SAKARYA MEYDAN MUHAREBESİ’NİN 101.YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN.

  • 23.08.2022
  • akyazitso

Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zafer Şinasi Bayraktar Sakarya Meydan Muharebesi’nin 101.yıl Dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Bayraktar mesajında şu ifadelere yer verdi;

Kurtuluş Savaşı’mızın zaferle sonuçlanacağının müjdecisi olan ve 13 Eylül 1921’de Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde askerimizin ve Türk halkının topyekûn seferberliği sonunda zaferle sonuçlanan Sakarya Meydan Muharebesi’nin 101. Yılı’nı kutluyoruz. . Kahraman ordumuza, "Hatt-ı müdafaa yoktur; sath-ı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaş kanıyla sulanmadıkça vatan terk olunamaz" emrini veren Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk, savaşı geniş bir alana yaymış, askeri dehasıyla düşman ordusunu yenilgiye uğratarak Sakarya Meydan Muharebesini zaferle sonuçlandırmıştır.

Sakarya Meydan Muharebesi'nin, Ülkemizin bağımsızlık mücadelesindeki en önemli olaylardan biri olması nedeniyle Türk tarihi açısından ayrı bir önemi olduğunu belirten Başkan Bayraktar 23 Ağustos 1921 tarihinde Mangal Dağı’nda başlayan muharebe, 22 gün 22 gece süren tarihin sayfalarına sığmayacak destansı bir mücadelenin simgesi oldu.

Tarihimize altın harflerle yazılan bu zafer ve bunun gibi birçok kurtuluş zaferinin ardından yaratılan bu cennet vatanımıza sahip çıkmak, en medeni şekilde gelecek nesillere emanet etmek vatandaşlık borcumuzdur. Bu sorumluluğun gereklerini yerine getirerek başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet ve minnetle anıyorum dedi.

  • SAKARYA MEYDAN MUHAREBESİ’NİN 101.YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN.

Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç